KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15027069
nr 1502 7069
Akke Hugh Malmeström
(1894-1968), Sverige
Oljemålning, "Björkar vid Hjulbäck, Siljansnäs". Signerad. Olja på pannå, 40x49 cm, yttermått inklusive ram: 52x61 cm
måndag 14 november 2022
kl 19:26:31
Akke Hugh Malmeström
Läs mer om Akke Hugh Malmeström